O czym mówi przyroda w klasie czwartej

Tak, wszyscy wiedzą, że ma się do czynienia z biologią i geografią. Nie można zapomnieć o tym, że zanim przyjdzie czas na te przedmioty, to  pierwszej kolejności uczniowie mają do czynienia z przyrodą. Czyli tak naprawdę jest to taki miks tych dwóch przedmiotów – biologii i geografii. Przyroda jest przedmiotem, który towarzyszy od klasy pierwszej. Jest on również kontynuowany w klasie czwartej. Aby móc zapoznać się z wiedzą, trzeba wyposażyć się w podręcznik do przyrody klasa 4. Jakie książki i ćwiczenia dedykowane są dla klasy czwartej?

Podręcznik Przyroda 4

Autorami tego podręcznika są E.Gromek, E.Kłos, W.Kofta, E.Laskowska, A.Melson. Książka zawiera wiele ciekawych zagadnień. To także dobre przygotowanie dla młodych uczniów, którzy już niedługo będą musieli pogodzić się z tym, że będą mieli do czynienia nie tylko z jednym przedmiotem, ale z dwoma. Przyroda zniknie, a zostanie zastąpiona biologią i geografią. Powracając do tego podręcznika – w środku znaleźć można “przepisy” na ciekawe doświadczenia, jakie nie tylko będzie można wykonać z nauczycielem. Wiele z nich jest tak łatwych, że nawet w domu będzie można pomyśleć. Aczkolwiek, uczniowie powinni zapytać o zgodę swoich rodziców. To właśnie dzięki takim książkom, młodzi ludzie uczą się dostrzegać piękno otaczającej ich na co dzień przyrody. Publikacja pochodzi od WSiP.

Zeszyt ćwiczeń Przyroda 4

Kolejna publikacja od Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego. W całości została ona dopasowana do wcześniej omawianego podręcznika. Dzięki temu uczniowie, na bieżąco mogą rozwiązywać zadania, które odnoszą się do poszczególnych jednostek lekcyjnych. W środku jest wiele rodzai zadań. Takich z treścią, jak również takich, które opierają się na poszczególnych ilustracjach, dzięki czemu wyzwania stają się zdecydowanie ciekawsze. To właśnie dzięki takim publikacjom, uczniowie bardziej aktywizują się do wykonywania zadań, jak również chętnie poznają różnego rodzaju ciekawostki przyrodnicze, których przecież nie brakuje.